ارزانترین نرخ ویزای تحصیلی مجارستان

مسافرینی که قصد اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را با پائین ترین قیمت دارند هلدینگ مسافرتی آنها را به کارگذاران مستقیم مجارستان متصل میکند

وبسایت مسافرتی با توجه به همکاری با صدها آژانس و دفاتر خدمات مهاجرتی و دفاتر ارائه دهنده خدمات ویزا با شناختی که از آنها دارد شما را به بهترین مراکز خدمات ویزا که ارزانترین نرخ را ارائه میدهند متصل مینماید تا خود شما بصورت مستقیم با آنها در ارتباط باشید و بهترین کارگذار و ارزانترین نرخ را دریافت نمائید .

ارزانترین نرخ ویزای تحصیلی مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشور های اروپایی و عضو اتحادیه شینگن می باشد که دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیار و متنوعی را در خود جای داده است. کیفیت بالای آموزش و تحصیل و وجود دوره های آموزشی متنوع و برنامه های متنوع حین تحصیل در این کشور موجب افزایش بسیار متقاضیان مهاجرت به آن شده است. علاوه بر این، هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به کشورهای دیگر اروپایی بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد. از این رو، دانشجویان می توانند با صرف هزینه های پایین، مدرک تحصیلی معتبری را از دانشگاه های با کیفیت این کشور اخذ نمایند. مهاجرت تحصیلی به مجارستان، یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور نیز به حساب می آید.

مجارستان برای تحصیل در این کشور شرط سنی خاصی در نظر نگرفته است. اما بر اساس تجربه می توان گفت جهت بالا رفتن شانس و ایجاد شرایط آسان تر اخذ ویزای مجارستان، بهتر است شرایط سنی متقاضیان طبق موارد زیر باشد:

 • شرط سن برای پذیرش کالج در مجارستان (دوره های آمادگی ورود به دانشگاه): متقاضیان تا 23 سال در محدوده ای قابل اطمینان قرار دارند.
 • شرط سن برای پذیرش کارشناسی در مجارستان: متقاضیان تا 24 سال در محدوده قابل اطمینان قرار دارند.
 • شرط سن برای پذیرش کارشناسی ارشد در مجارستان: متقاضیان تا 28 سال در محدوده قابل اطمینان قرار دارند.

می توان گفت نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی، هزینه ی تحصیل در کشور مجارستان بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی هست است. هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه و برنامه تحصیلی می تواند متفاوت باشد.

معمولا رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی با شهریه ای در حدود 20000 یورو جزو گرانترین رشته ها هستند. این در حالی است که هزینه تحصیل در سایر برنامه های تحصیلی مجارستان می تواند به 4500 یورو نیز برسد.

غالبا رشته های تحصیلی به غیر از رشته های شاخه پزشکی، در بهترین دانشگاههای معتبر مجارستان شهریه ای حدودا بین 3000 تا 5000 یورو در سال خواهند داشت.

متوسط هزینه تحصیل در دانشگاههای مجارستان در مقطع کارشناسی :

 • متوسط هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در مجارستان در دانشگاه پچ: 5.000 یورو در سال (طول دوره: 4 سال)
 • متوسط هزینه تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه بوداپست مجارستان: 4.750 یورو در سال (طول دوره 3و5 سال)
 • متوسط هزینه تحصیل رشته داروسازی در مجارستان در دانشگاه پچ: 8.876 یورو در سال (طول دوره: 5 سال)
 • متوسط هزینه تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در مجارستان در دانشگاه پچ: 7.000 یورو در سال (طول دوره : 3 سال)
 • متوسط هزینه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در مجارستان در دانشگاه سگد: 4.000 یورو در سال (طول دوره: 3.5 سال)
 • متوسط هزینه تحصیل رشته پرستاری در مجارستان در دانشگاه پچ: 5.000 یورو در سال (طول دوره: 4 سال)

 

هزینه های زندگی در مجارستان

اگر شما قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید باید به خوبی در مورد هزینه زندگی در مجارستان، اطلاعات بیشتری کسب کنید تا از دخل و خرج آن کشور مطلع شوید . از بین بسیاری از کشورهای اروپایی  هزینه زندگی در کشور مجارستان به صرفه تر و مناسب تر است. هزینه های پرداختی در کشور مجارستان، در بخش های متنوعی خلاصه می شود.

 • هزینه اجاره  خوابگاه

هزینه مسکن یکی از مهمترین هزینه های زندگی در مجارستان به شمار می رود. اگر خوابگاه بخواهید استفاده کنید هزینه هایتان به صرفه است. خوابگاه های اتاق های چهار نفره یا پنج نفره ‌ای که آشپزخانه و سرویس حمام دستشویی همگانی دارند، با ماهی ۱۶۶ یورو کرایه می شوند. این هزینه در برابر هزینه مربوط به کرایه خانه چیزی نیست. دپوزیت این خانه ها حدود ۲۷ یورو می شود. اگر که همان اتاق را بخواهند دو نفره بگیرید هزینه بیشتر می شود.

 

در مورد زندگی در خوابگاه مجارستان باید بدانید که اتاق ها دارای حمام، دستشویی و آشپزخانه مشترک هستند. برای اتاق های ۵ نفره و دو نفره هزینه کمتری پرداخت می کنید که به صرفه تر می باشد. ولی خوب اتاق یک نفره در خوابگاه گران تر است که در بیرون هم با این قیمت می توانید مسکن پیدا کنید. ولی باید بدانید فرق خوابگاه در این است که شما تنها دپوزیت یک ماه را پرداخت می کنید.

 • هزینه اجاره خانه :

بطور متوسط در صورتی که دو نفر بخواهند خانه کرایه کنند می توانند دو نفر مجموعا ماهانه ۴۰۰ یورو پرداخت نمایند. در واقع هر فرد می تواند ۲۰۰ یورو کرایه دهد. بسته به متراژ خانه و موقعیت خانه باید بدانید که هزینه های مربوط به اجاره مسکن متفاوت می باشد.

برای اجاره خانه باید در نظر داشته باشید که دو برابر مبلغ اجاره خانه از شما مبلغی به عنوان بیعانه و پیش پرداخت میگیرند که این مبلغ اتمام قرارداد به شما برگردانده میشود

 

 • هزینه های انرژی :

هزینه آب و برق و گاز برای زندگی در مجارستان متفاوت می باشد. در واقع باید بدانید که این هزینه ها مانند کشور ایران نیست. فردی ماه به ماه برای پرداخت این قبوض اقدام نمی کند. در برخی از مواقع صاحبخانه این مبالغ را با اداره گاز و برق و گاز بسته است. به طور معمول این مبلغ سالیانه روی یک مبلغ متوسط بسته می شود.

یعنی یک مبلغ را در نظر می گیرند و آن را مشخص می نمایند. این مبلغ تا ۵۰ یورو بسته می شود. آخر سال اگر مصرف بیشتر باشد باید ادامه هزینه پرداخت شود. در صورتی که مصرف کمتر باشد مابقی پول برگشت می خورد. مستاجر می تواند از صاحبخانه درخواست کند که هزینه های مربوط به آب و برق و گاز را خودش پرداخت کند.

 • هزینه اینترنت :

در بحث اینترنت اینترنت، باید بدانید که هزینه های با یکدیگر فرق می کند. هزینه اینترنت خانگی بستگی به شرکتی دارد که در آن منطقه است. پکیج های اینترنت با یکدیگر فرق می کنند و هزینه آنها هم با یکدیگر متفاوت است. پکیج های ۱۳ یورویی تا ۲۰ یوریی وجود دارند. بر اساس نیاز خود می توانید یکی از پکیج های اینترنت را انتخاب کنید. بسته به قرارداد و نوع موبایل، اینترنت همراه، قیمت گذاری آن انجام می شود.

 

 • هزینه خوراک

قیمت ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال شما برای صرف یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت حدود 7-10 یورو باید پرداخت کنید. برای نوشیدن یک کاپوچینو حدود دو یورو نیاز است که پرداخت نمایید. اگر بخواهید یک وعده غذایی در مک دونالد را میل کنید باید حدود 7-10 یورو پرداخت نمایید. آب معدنی کوچک قیمتش حدود یک یورو می باشد.

 • هزینه سوپر مارکت :

هزینه های مربوط به سوپرمارکت و زندگی در مجارستان بستگی به نوع خریدی دارد که شما انجام می دهید. شما برای خرید یک کیلو گرم پنیر محلی نیاز است که حدود ۷ یورو پرداخت نمایید. یک کیلوگرم سیب و یک کیلوگرم موز حدود دو یورو هزینه خریدشان می ‌شود. برای خرید یک کیلوگرم برنج باید حدود یورو هزینه پرداخت کنید ۱۲ عدد تخم مرغ هزینه خریداری اش به دو یورو می رسد.

 • هزینه حمل و نقل :

هزینه های حمل و نقل در کشور مجارستان بر اساس نوع وسیله ای که استفاده می کنید متفاوت می باشد. هزینه زندگی در مجارستان از نظر حمل و نقل مناسب و به صرفه است. شما برای خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی حدود یک یورو پرداخت می کنید. برای کرایه تاکسی هزینه دو یورو را باید پرداخت نمایید.

تاکسی تا یک کیلومتر از شما یک یورو دریافت می‌ کند. بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی حدود ۳۲ یورو می شود. هزینه های زندگی در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورها از نظر حمل و نقل بسیار مناسب و به صرفه می باشد.

 • هزینه پوشاک :

هزینه های پوشاک در مجارستان از نظر نوع برند پوشاک و همچنین انواع مختلف پوشاک با یکدیگر فرق می ‌کند. جهت خرید یک جفت کفش مردانه رسمی باید ۹۲ یورو پرداخت نمایید. همچنین برای خرید یک جفت کفش نایک باید 80 یورو پرداخت نمایید. یک دست لباس تابستانی با قیمت ۳۰ یورو به فروش می‌ رسد.

شلوار جین هزینه خریداری اش حدود 70 یورو می باشد. بر همین اساس شما باید نوع پوشاک را از نظر برند و جنس بررسی کنید و سپس هزینه ‌های مربوط به خرید پوشاک را پرداخت نمایید.

به طور کلی باید به خوبی بدانید که هزینه های زندگی در مجارستاندر بیشتر جهات نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مناسب و به صرفه است. واحد پول در این کشور فورینت می باشد ولی شما مقدار آن را می توانید در ۳۶۵ تقسیم کنید تا هزینه ها را به یورو محاسبه نمایید

 

برای مشاوره رایگان و اطلاع از چگونگی روند اخذ ویزای تحصیلی مجارستان با پائین ترین قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید .